رئیس شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، از کاهش میزان محکومیت دو متهم امنیتی پرونده شبکه نفوذ، خبر داد.
تشریح آخرین وضعیت پرونده «نگین غرب»/ کاهش محکومیت دو محکوم شبکه نفوذقاضی سیداحمد زرگر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان  آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده چهار روزنامه نگار متهم امنیتی که سال گذشته در شبکه نفوذ بازداشت شدند را تشریح کرد.

زرگر درباره پرونده نگین غرب بیان داشت: خوشبختانه در رابطه با این پرونده اقدامات به خوبی پیش رفت و ما حدود 10 هزار نفر را تسویه حساب کردیم و حدود 2 هزار نفر هم ساختمان را تحویل گرفتند.


زرگر درباره چهار روزنامه نگار متهم امنیتی هم عنوان داشت: در ارتباط با نفوذ متهمین سه الی چهار پرونده واصل شده و بررسی‌های لازم صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: از مجموع پرونده‌های واصله، در ارتباط با دو پرونده تصمیم لازم گرفته شده و دو پرونده هم در دست بررسی است.

زرگر با بیان اینکه حکم بدوی با انجام برخی اصلاحات تائید شد، گفت: البته اصل مجرمیت را احراز کردیم اما با توجه به اینکه سوابق قبلی نداشتند میزان محکومیت را یک مقدار کاهش دادیم.
 
لازم به ذکر است؛ متهمان امنیتی این پرونده، احسان مازندرانی مدیر‌مسئول وقت روزنامه فرهیختگان، عیسی سحرخیز، داود اسدی، احسان صفرزایی و آفرین چیت‌ساز بودند که شعبه 28 دادگاه انقلاب به جز عیسی سحرخیز که آن موقع در بیمارستان به سر می‌‌برد، به اتهامات سایر متهمان به‌صورت جداگانه رسیدگی و حکم صادر کرد.

منبع : ایرانی ، همیشه سربلند و سرافراز | تشریح آخرین وضعیت پرونده «نگین غرب»/ کاهش محکومیت دو محکوم شبکه نفوذ
برچسب ها : پرونده ,زرگر ,امنیتی ,چهار ,روزنامه ,نفوذ ,متهم امنیتی ,شبکه نفوذ ,زرگر درباره ,نگار متهم ,چهار روزنامه